Authors.
Category A. «Miniatures».
Byelorussia
1.
Ivanov Boris mn (Minsk)2. Shkludov Petr mn (Novopolotsk)
3. Shuljga Victor mn (Minsk)
Croatia
4.
Lep iæ Miljenko mn (Rijeka)France
5. Dumas Gerard ? (Pertuis)
6. Junca Gilbert ? (Saint Sever sur Adour)
7. Laurent Franck ? (Lardy)
8. Patry Jean-Claude ? (Lambersart)
9. Romon Christian ? (Carrieres sur Seine)
10. Sabater Michel gmn (Bourg les Valence)
11. Tavernier Alain mi (Elancourt)
12. Vandamme Jean Guy ? (Roubaix)
13. Voland F. ? (Nancay)
Latvia
14. Andrejevs Gennadij ? (Riga)
15. Shilo Grigorij mn (Kedainiai)
16. Gobin Janis mn (Aizkraukle)
Lithuania
17. Buiè enka Algirdas mn (Zarasai)
18. Kaè iu ka Algimanitas mn ( iauliai)
19. Lei ys Juzas mn (Moletai)
20. io inis Ionas mn (Vilnius)
Netherlands
21. Van Eijk Sijbrand M. ? (Gouda)
22. Klomp Steven ? (Rotterdam)
23. Riemens Wim ? (Zaamslag)
24. Van Rooij M. ? (Eindhoven)
25. De Ruiter Dirk mi (Duivendrecht)
Russia
26. Kopylov Evgenij ? (Belgorod)
27. Matus Vladimir mgi (Moscow)
28. Nikolaev Alexander mgi (Tverj)
29. Nikolaev Dmitrij ? (Tverj)
30. Perepelkin Sergey mgi (Moscow)
31. Pustynnikov Nikolaj mn (Tikhvin)
32. Zjuravlev Vitalij mkn (Vladivostok)
Ukraine
33. Fedorov Mikhail mgn (Marjnovka)
34. Ivatsko Ivan mkn (Vinnitsa)
35. Levandovskij Mikhajlo mn (Lanivka)
36. Maslov Alexander mn (Kharkov)
37. Uvarov Anatolij mn (Sevastopolj)
38. Ustjanov Stanislav mn (Kharkov)
39. Yushkevitch Sergey gmi (Kharkov)
Category B. «Problems».
Byelorussia
1.
Ivanov Boris mn (Minsk)2.
Kravtsov Grigorij ? (Minsk)3. Shkludov Petr mn (Novopolotsk)
France
4. Dumas Gerard ? (Pertuis)
5. Junca Gilbert ? (Saint Sever sur Adour)
6. Laurent Franck ? (Lardy)
7. Patry Jean-Claude ? (Lambersart)
8. Romon Christian ? (Carrieres sur Seine)
9. Sabater Michel gmn (Bourg les Valence)
10. Tavernier Alain mi (Elancourt)
11. Vandamme Jean Guy ? (Roubaix)
12. Voland F. ? (Nancay)
Latvia
13. Andrejevs Gennadij ? (Riga)
14. Shilo Grigorij mn (Kedainiai)
15. Gobin Janis mn (Aizkraukle)
Lithuania
16. Buiè enka Algirdas mn (Zarasai)
17. Lei ys Juzas mn (Moletai)
18. io inis Ionas mn (Vilnius)
Netherlands
19. Van den Boogaard Johan ? (Oss)
20. Klomp Steven ? (Rotterdam)
21. Riemens Wim ? (Zaamslag)
22. De Ruiter Dirk mi (Duivendrecht)
Russia
23 Kopylov Evgenij ? (Belgorod)
24. Matus Vladimir mgi (Moscow)
25. Nikolaev Alexander mgi (Tverj)
26. Nikolaev Dmitrij ? (Tverj)
27. Perepelkin Sergey mgi (Moscow)
28. Pustynnikov Nikolaj mn (Tikhvin)
29. Zjuravlev Vitalij mkn (Vladivostok)
Ukraine
30. Fedorov Mikhail mgn (Marjnovka)
31. Ivatsko Ivan mkn (Vinnitsa)
32. Levandovskij Mikhajlo mn (Lanivka)
33. Uvarov Anatolij mn (Sevastopolj)
34. Yushkevitch Sergey gmi (Kharkov)
Category C. «Endgames».
Byelorussia
1.
Vitoshkin Leonid mgn (Gomel)2.
Kravtsov Vadim ? (Minsk)3.
Kravtsov Grigorij ? (Minsk)4. Shuljga Victor mn (Minsk)
France
5. Dumas Gerard ? (Pertuis)
6. Junca Gilbert ? (Saint Sever sur Adour)
7. Patry Jean-Claude ? (Lambersart)
8. Romon Christian ? (Carrieres sur Seine)
9. Sabater Michel gmn (Bourg les Valence)
10. Tavernier Alain mi (Elancourt)
Lithuania
11. Kaè iu ka Algimanitas mn ( iauliai)
12. Sabonis Victor mn (Vilnius)
13. io inis Ionas mn (Vilnius)
Netherlands
14. Bastiaannet Johan mgi (Amsterdam)
15. Klomp Steven ? (Rotterdam)
16. Riemens Wim ? (Zaamslag)
17. Van der Stoep Arie mi (Rockanje)
Russia
18. Fedoruk Alexander mgi (Moscow)
19. Konjkov Alexander mn (Lysva)
20. Nikolaev Alexander mgi (Tverj)
Ukraine
21. Trofimenko Vjatcheslav mn (Kiev)
USA
22. Turiy Kolman mn (Huntington)